EMUGE TAPTOR® TECHNOLOGY Oszczędność czasu przy produkcji gwintów wewnętrznych
 

EMUGE Taptor® to nowa technologia do produkcji gwintów wewnętrznych opracowana wspólnie przez EMUGE i AUDI AG. Narzędzie do gwintowania łączy wiertło kręte z gwintownikiem i prowadzi do znacznej oszczędności czasu obróbki.

Celem rozwoju było uzyskanie oszczędności czasu w produkcji gwintów wewnętrznych w otworach nieprzelotowych i przelotowych. Podczas gdy technologie EMUGE Punch Tap i Speedsynchro® generują oszczędność czasu dzięki krótszej ścieżce narzędzia lub wyższym prędkościom skrawania, Taptor® osiąga te oszczędności, redukując jeden krok roboczy.

Otwór i gwint są wytwarzane jednocześnie w jednej operacji przez narzędzie Taptor®, opracowane przez EMUGE oraz AUDI AG. Proces ten dzieli się zasadniczo na dwa etapy. W pierwszym kroku ruch narzędzia odpowiada gwintowaniu synchronicznemu. Posuw wiertła na obrót odpowiada zatem skokowi gwintu. W drugim etapie narzędzie skrawa swobodnie na pełną głębokości wiercenia. Następnie Taptor® jest wykręcany przez nacięty wcześniej gwint.

Przewaga czasowa wynika z kilku indywidualnych elementów. Z jednej strony eliminowany jest cały cykl wiercenia wstępnego, pozycjonowanie i zmiany narzędzi. Z drugiej strony główny czas obróbki pojedynczego gwintu jest skrócony przez zastosowaania uchwyt Speedsynchro Taptor®, który umożliwia wyższą prędkość skrawania dzięki zintegrowanej przekładni. Na przykład, podczas obróbki głowicy cylindra z 26 gwintami M6 2xD w odlewie aluminiowym, oszczędność czasu wynosi 41% inaczej 2 sekundy na gwint.

Proces ten można zastosować na dowolnej maszynie, która nadaje się do gwintowania synchronicznego, ma wrzeciono ze wsparciem momentu obrotowego i odpowiedni magazyn narzędzi do oprawki Speedsynchro Taptor®.

Jeśli jesteś zainteresowany, kliknij tutaj.

18/01/2018 | news